Stół rozkładany na zamówienie – czy sprawdzi się w pokoju dziecka?

Każde pomieszczenie w naszym domu będzie wymagało innych rozwiązań wnętrzarskich, zależnie od tego, jakie jest ich przeznaczenie i kto urzęduje w środku. Wydawać by się więc mogło, że stół rozkładany na zamówienie jest meblem przeznaczonym przede wszystkim do salonu lub kuchni z jadalnią. Czy jednak sprawdzi się równie dobrze w pokoju dziecka? Jak się okazuje, jak najbardziej!

Stół rozkładany na zamówienie – zastosowanie w pokoju dziecięcym

Dziecięca sypialnia czy też bawialnia często jest najładniejszym pomieszczeniem w całym domu. Kolorowe dekoracje i wszechobecne zabawki mają uprzyjemnić maluchowi przebywanie w swojej prywatnej przestrzeni, a także sprawić, by czuł się tam dobrze. Jednak nie tylko o elementy ozdobne powinniśmy zadbać we wnętrzu zamieszkiwanym przez małego lokatora. Ważne jest również, aby meble, które się tam znajdą były praktyczne. Dlatego też należy pomyśleć o zakupie stołu rozkładanego na zamówienie. Przestrzenny blat pozwoli na ustawienie wszystkich niezbędnych sprzętów takich jak laptop czy lampka biurkowa. Dzięki temu możliwe będzie także wygodne odrabianie lekcji i efektywna nauka. Taki stół sprawdzi się również w trakcie zabawy, rysowania czy lepienia z plasteliny. Maluchy są zresztą na tyle kreatywne, że będą w stanie znaleźć dla niego o wiele więcej zastosowań np. zrobić sobie pod blatem zaimprowizowaną bazę.

Stół rozkładany na zamówienie – jak wybrać model do pokoju malucha?

Wybieranie mebli do pokoju dziecka to odpowiedzialne zadanie. Jeśli chcemy wstawić tam stół rozkładany, zdecydujmy się na model z wygodną wkładką frontową lub systemem dostawek. Pozwoli to składać i rozkładać mebel, bez konieczności zdejmowania rzeczy z blatu. Warto rzucić okiem na tę kolekcję https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/drewniane-stoly/. Dobrym pomysłem może być także zaproszenie malucha do wspólnego projektowania. Wykorzystując dostępny na stronie konfigurator, można samodzielnie wybrać rodzaj drewna, metodę wykończenia i kilka innych parametrów.