Naprawa skrzyni biegów – czy dzięki wymianie oleju można tego uniknąć?

Zadaniem skrzyni biegów jest dostosowanie parametrów silnika do prędkości, jaką chcemy osiągnąć na drodze. Mówiąc krótko, umożliwia ona zmianę przełożenia układu napędowego. Jest to więc jeden z kluczowych podzespołów, dzięki którym możemy jechać komfortowo i bezpiecznie. Dopuszczenie do powstania uszkodzeń tego mechanizmu to przede wszystkim ryzyko, ale również duży koszt. Naprawa skrzyni biegów może wygenerować całkiem spore rachunki u mechanika. Co więc robić, by temu zapobiec? Czy dynamiczna wymiana oleju może nam w tym pomóc?

Naprawa skrzyni biegów – postaw na dynamiczną wymianę oleju

Automatyczne skrzynie biegów mają wiele zalet, dlatego też większość nowoczesnych aut posiada takie udogodnienie. Jednocześnie mechanizmy te pracują na dużych obciążeniach, a zatem bardzo ważna jest wysoka jakość środka smarnego, dzięki któremu sprzęt może sprawnie funkcjonować. Jeśli olej straci swoje właściwości, możemy spodziewać się objawów dysfunkcji, takich jak hałas czy opóźnienia przy przełączaniu. Wtedy naprawa skrzyni biegów może okazać się nieunikniona. Dynamiczna wymiana oleju może jednak okazać się rozwiązaniem, które pozwoli zapobiec większości takich awarii. W przeciwieństwie do tradycyjnej wymiany, stary olej nie miesza się z nowym, a zatem możemy spodziewać się znacznie lepszych rezultatów.

Naprawa skrzyni biegów – jak wygląda dynamiczna wymiana?

W jaki sposób wygląda dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów? Pierwszym krokiem będzie przepłukanie mechanizmu przy pomocy wysokiej jakości chemii samochodowej. Dzięki temu uda się pozbyć resztek starego oleju oraz wszelkich nieczystości z układu. Kolejnym krokiem będzie zastosowanie nowego środka smarnego. Serwis samochodowy zapewne zaproponuje nam ten sam olej, który zalecany jest przez producenta pojazdu. Ostatni etap to wymiana filtra. Gdzie można przywieźć auto na taki nowoczesny zabieg? W Tarnowie naprawą skrzyni biegów oraz dynamiczną wymianą oleju zajmuje się ta firma https://slusarczyk-auto.pl/oferta/dynamiczna-wymiana-oleju-w-skrzyni-automatycznej. Warto zapoznać się z ofertą, zwłaszcza jeśli warsztat znajduje się blisko naszego miejsca zamieszkania.