Manekiny sklepowe – gdzie znajdą zastosowanie?

Świat manekinów jest bardzo zróżnicowany. Znajdziemy w nim zarówno modele całopostaciowe, torsy, jak i ekspozytory. Dostępnych jest wiele wariantów, więc możemy przebierać w kolorach, a nawet pozycjach. Dzięki temu właściciele butików mają szansę dobrać najlepsze rozwiązanie do specyfiki swojego sklepu. Jednak manekiny spotkamy nie tylko w tradycyjnych odzieżówkach. Zobaczmy, gdzie służą najczęściej!

Manekiny sklepowe w punktach komercyjnych i nie tylko

Nie da się ukryć, że manekiny sklepowe najczęściej spotkamy przechadzając się po galerii handlowej. To właśnie w sklepach odzieżowych pełnią najważniejszą funkcję. Służą do ekspozycji towaru i ułatwiają klientom zakupy. To dzięki nim nie musimy przymierzać każdego elementu garderoby. Czasem wystarczy, że rzucimy okiem na manekina, by wiedzieć, jak dane ubranie będzie leżało na nas. Umożliwiają to manekiny sklepowe w różnych rozmiarach. To nie tylko typowe XS, ale też XXL. Niektóre modele doskonale sprawdzają się także do ekspozycji akcesoriów i biżuterii. Szczególnie dotyczy to manekinów ekspozytorów.

Jednak manekiny sklepowe są na tyle różnorodne, że bez problemu sprawdzą się nie tylko w butikach. Spotkamy je między innymi na witrynach, straganach czy sezonowych stoiskach.

Nietypowe zastosowania manekinów sklepowych

Zwróćmy też uwagę na wyjątkowy wygląd niektórych manekinów. Najbardziej interesujące warianty znajdziesz oczywiście w internecie, na przykład na stronie https://moremannequins.pl/. W przypadku tego typu modeli nie jest aż tak istotne zachowanie naturalnych proporcji, zbliżonych do sylwetki człowieka. Tutaj można sobie pozwolić na najbardziej oryginalne manekiny, które wyróżnią się na tle aranżacji. Tego typu warianty chętnie wybierają właściciele lokalów gastronomicznych, klubów, pubów i kawiarni. Wtedy manekiny sklepowe stają się po prostu elementem wystroju, a nawet jego centralnym punktem. To ciekawy sposób na urozmaicenie wnętrza, dlatego zdarza się, że jest praktykowany w niektórych domach. Nie musi to być wcale pełna sylwetka manekina – mogą być na przykład same ręce czy głowa.